+48 22 3981854 | +48 22 3000026
Giętarka do rur model 150HE

Giętarka do rur model 150HE

Producent: Crippa
Model: 150HE
Zadaj pytanie
Opisanie:

150HE to sterowana numerycznie giętarka do rur z całkowicie automatycznym cyklem, w której zastosowano szczególne rozwiązania konstrukcyjne zapewniające jej dużą sztywność i osiągi większe niż w przypadku maszyn znajdujących się na rynku.

Dane techniczne:
Nr. CNC axes  13
Max tube diam. mm      150
Giętarka do rur model 150HE
Dodatkowe informacje:

Jest to maszyna idealna do obróbki, w której do gięcia wymagane jest równoczesne zastosowanie większej ilości przyrządów, ponieważ może zagwarantować lepsze wykonanie detali skomplikowanych nawet wtedy, kiedy mają niewielką grubość.

 

Konstrukcja głowicy gnącej gwarantuje maksymalną sztywność w fazach ciężkiej obróbki, natomiast duży skok osi pionowej umożliwia zwiększenie ilości dostępnych płaszczyzn roboczych przy równoczesnym zachowaniu ergonomicznych warunków pracy operatora.

 

Małe wymiary głowicy gnącej umożliwiają wykonanie, w jednym cyklu, nawet takich rur, których geometria normalnie wymaga dwóch kierunków gięcia, dając znaczne korzyści zarówno pod względem wydajności jak i dokładności; maszyna jest ponadto przystosowana do włączenia do gniazd obróbczych.

 

Szczególna budowa głowicy gnącej, ściśle połączonej z korpusem maszyny, wpływa dodatnio na sztywność i precyzję maszyny również w przypadku niezwykle uciążliwych obróbek. Osie sterowane, które określają ruchy maszyny, jest napędzanych przez cyfrowe silniki elektryczne z technologią “Full Electric” i sterowanych przez CNC Siemens 840 Dsl.

 

Zastosowanie tej technologii gwarantuje wysoką jakość, oszczędność energii, krótkie czasy ustawiania/uruchomienia i minimalizację braków z obróbki. Dzięki urządzeniu “Tangent Boost”, które umożliwia popychanie rury podczas gięcia w kierunku osiowym także w strefie suwaka/wygładzacza fałd, możliwa jest optymalizacja długości rury, a tym samym dodatkowa redukcja odpadów.

 

Duża prędkość produkcji, możliwość wyposażenia w szeroką gamę akcesoriów do szczególnych i specjalnych obróbek, możliwość wykonywania zagięć o stosunku RM/Ø nawet mniejszym niż 0,8 lub zagięć, metodą przez popych, o promieniu zmiennym, sprawiają, że maszyna ta nadaje się w szczególności do stosowania w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, instalacyjnym, wyposażenia miejskiego i budowy okrętów.

 

Maszyna jest wyposażona w oprogramowanie z trójwymiarową grafiką na 19” ekranie dotykowym LCD, za pomocą którego operator może w sposób intuicyjny prowadzić „dialog“ z maszyną. U.I.I. (“User Iso Interface”) ułatwia programowanie i umożliwia symulację oraz optymalizację programów gięcia.

Download details

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy za zapytanie, nasi specjaliści wkrótce się z Tobą skontaktują!